Zdjęcie

O każdym z nas słów kilka Relacje ze spotkań i wyjazdów Skontaktuj się z nami

Grupa Amphibia

Kim jesteśmy
Jesteśmy Grupą osób interesujących się płazami. Są wśród nas zarówno hodowcy egzotycznych żab, rzekotek i traszek utrzymywanych w sztucznie stworzonych wiwariach jak również obserwatorzy naszych krajowych gatunków. Wspólnie tworzymy stronę internetową amphibia.pl, która jest bazą opisów, zdjęć, wskazówek hodowlanych oraz wielu innych ciekawych artykułów. Prowadzimy także forum dyskusyjne, na którym wymieniamy się poglądami i spostrzeżeniami dotyczącymi hobby.

Nasza hodowla
Jedni z nas preferują hodowle płazów ogoniastych, inni wolą cieszyć oczy kolorowymi żabami i rzekotkami. Wszyscy jednak kierują się tym, aby nasi podopieczni żyli w jak najlepszych warunkach. Na bieżąco zdobywamy nowe doświadczenie dzięki czemu, wciąż możemy ulepszać nasze hodowle. Jednocześnie staramy się przekazywać wiedzę nowym osobom, zainteresowanym tym nietypowym hobby. Promujemy utrzymywanie zwierząt w zbiornikach o warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnego środowiska.

Obserwacje w naturze
Niektórzy z nas obserwują krajowe gatunki w ich naturalnym środowisku, poznając w ten sposób biologie i skryty tryb życia tych zwierząt. Najbardziej zagorzali z aparatem cyfrowym i notatnikiem przy boku, przez całą wiosnę i lato, czasem w deszczu, a nawet nocą odwiedzają mokradła, stawy i górskie potoki w poszukiwaniu larw i dorosłych osobników traszek, salamander, ropuch i żab. Wyniki naszych wypraw możemy później prezentować w postaci artykułów i fotografii na łamach strony internetowej.

Ochrona płazów
Staramy się także aktywnie uczestniczyć w ochronie rodzimych gatunków płazów. Włączyliśmy się w działania prowadzące do modernizacji barier ochronnych przy drogach oraz utworzenia alternatywnych zbiorników wodnych w województwie śląskim. Pojedyncze osoby mają na swoim koncie również interwencje u lokalnych władz, mające na celu powstrzymanie niszczenia naturalnego środowiska, w którym występują i rozmnażają się krajowe płazy.
Nie jesteśmy jednak zarejestrowanym stowarzyszeniem działającym stricte na rzecz ochrony,
a jedynie grupą pasjonatów włączającą się i wspierającą takie działania.

Kto może do nas należeć

Więcej informacji
Jeśli jesteś zainteresowany naszą grupą, masz jakieś pytania lub sugestie zapraszamy na forum

Kontakt z nami
Chcesz się przyłączyć lub z nami skontaktować? Napisz do nas

Copyright: Amphibia.net.pl 2006-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kontakt|Informacje|Regulamin|Reklama|Współpraca