Wątek zamknięty 
Regulamin forum
#1
Regulamin forum i strony amphibia.org.pl

 1. Informacje wstępne.
  1. Korzystanie z forum jak i zasobów strony amphibia.org.pl jest całkowicie dobrowolne i dozwolone niekomercyjnie dla każdego użytkownika internetu.
  2. Aktywne korzystanie z forum tj. tworzenie nowych wątków i postów, umieszczanie na nim zdjęć, filmów, linków jak i korzystanie z sytemu PW oraz shoutboxa wymaga rejestracji oraz pełnej aktywacji konta.
  3. Powielanie materiałów zgromadzonych w ramach strony amphibia.org.pl oraz ich wykorzystanie komercyjne wymaga każdorazowo podania źródła oraz zgody ich autorów. Zgoda taka wymagana jest również w przypadku materiałów zgromadzonych w ramach forum ( amphibia.org.pl/forum. ) W przypadku trudności w ustaleniu autora publikacji wymagany jest kontakt z administratorem strony.
  4. Korzystając z serwisu, zarówno będąc zalogowanym jak i niezalogowanym, użytkownik zgadza się na otrzymywanie i przetwarzanie przez serwis plików cookies.
  .
 2. Regulamin Forum.
  1. Użytkownicy forum w pełni odpowiadają za treści, które na nim publikują.
  2. Na forum zabronione jest używanie wulgaryzmów orz znieważanie innych użytkowników. Ponadto obowiązuje bezwzględny zakaz umieszczania treści o charakterze seksualnym, propagujących przemoc, treści rasistowskie czy homofobiczne, a także propagujące systemy totalitarne. Zakaz ten obejmuje tytuły i treść postów, zdjęcia oraz odnośniki do treści umieszczonych już w internecie. Zakaz ten obowiązuje również shoutbox i system wiadomości PW. Złamanie tego punktu regulaminu nagradzane będzie ostrzeżeniami, a w szczególnych przypadkach dożywotnim banem.
  3. Tematyka forum obejmuję chów, hodowlę, fotografię i obserwacje płazów oraz wszystkich zagadnień z nimi związanych. Dozwolona jest tematyka około akwarystyczna i terraryjna zaś nowe tematy zakładane przez użytkowników powinny być umieszczane w odpowiednich działach. Nie zadajemy w głównych działach pytań o rybki, pieski czy kotki. Od tego są działy "Inne zwierzęta terraryjne" i "Na luzie"
  4. Przed założeniem nowego tematu należy sprawdzić czy nie był on już wcześniej poruszany. Administracja jak i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do kasowania wątków i postów wtórnych i niewnoszących niczego nowego w temacie.
  5. Treść umieszczanych postów powinna być zrozumiała i w miarę możliwości przejrzysta. O ile dozwolona jest pewna swoboda w podejściu do gramatyki tak uprasza się o zwracanie większej uwagi na ortografię i interpunkcję. Dysleksja nie jest i nie będzie uznawana za jakiekolwiek usprawiedliwienie szczególnie iż wszystkie obecnie używane przeglądarki posiadają wbudowany mechanizm sprawdzania pisowni.
   Autorzy postów nieczytelnych, pisanych wielkimi literami, przeładowanych wykrzyknikami i pisanych w języku pięciolatków po lobotomii będą każdorazowo upominani o ich korektę. W przypadku braku reakcji Administracja jak i Moderatorzy forum zastrzegają sobie prawo do edycji lub kasowania takich postów.
  6. Zabronione jest spamowanie forum jak i shoutboxa. Umieszczanie postów zawierających wyłącznie emotki czy też pojedyncze zwroty w stylu "Tak, zgadzam się" albo "Nie" lub po prostu kilkunastu takich samych wiadomości pod rząd. Posty i wiadomości tego typu będą każdorazowo usuwane zaś ich autorzy w szczególnych przypadkach nagradzani ostrzeżeniem.
  7. Dyskusja na forum może potoczyć się w różnych kierunkach natomiast w obrębie danego wątku zalecane jest trzymanie się przyjętego tematu. Odpowiedzi poza tematem (offtopic) mogą zostać skasowane przez Administracje i Moderatorów. Dozwolone jest zadanie kolejnego pytania po rozwiązaniu pierwotnej kwestii, której dotyczył wątek. Posty takie mogą być wydzielane przez Moderatorów jako osobny temat. Pełna dowolność w tematyce postów jak i wątków obowiązuje wyłącznie dział "Na luzie"
  8. Posty z radami błędnymi lub jednoznacznie szkodliwymi mogą zostać usunięte wraz z powiadomieniem ich autora o tym fakcie. Celowe wprowadzanie innych użytkowników w błąd będzie karane.
  9. Działalność górnicza tj. odkopywanie starych tematów w których od dawna nie notowano aktywności i umieszczanie postów nie wnoszących nic nowego skutkować będzie kasowaniem takich wpisów z możliwością udzielenia ostrzeżenia włącznie. Punkt ten nie dotyczy nowych wpisów umieszczanych przez autora wątku. (np. opisów hodowli czy rozmnożeń)
  10. Sztuczne nabijanie postów, będzie skutkować ostrzeżeniem. Na forum stawiamy przede wszystkim na jakość prowadzonej dyskusji i wartość merytoryczną wpisów, nie zaś na ich ilość. Niezależnie od tego Administracja forum zachęca użytkowników do aktywnej dyskusji.
  .
 3. Regulamin działu Handel oraz zasady umieszczania zdjęć i materiałów wideo.
  1. W związku z obowiązującymi przepisami, zabraniającymi chwytania krajowych płazów i gadów bez zezwolenia, redakcja Amphibia.org.pl uprzejmie prosi o nieumieszczanie na forum zdjęć bądź filmów przedstawiających krajowe gatunki tych zwierząt trzymane w rękach, lub ogólnie schwytane celowo do fotografii/filmowania (np. umieszczone w różnego rodzaju pojemnikach).
   Dopuszczalne są zdjęcia i filmy przedstawiające zwierzę w naturalnym środowisku, lub w innych miejscach, w których znalazło się ono z własnej woli (np. traszka lub ropucha szukająca kryjówki zimowej w piwnicy, żaba która w trakcie upałów schroniła się w ogrodowym basenie).
   -W przypadku osób posiadających stosowne zezwolenie na chwytanie płazów i dokumentacji po ich złapaniu, dopuszczamy możliwość tego rodzaju publikacji zdjęć i filmów, wymagane jest natomiast, aby autor fotografii umieścił w swoim poście informację o treści:
   "POSIADAM UPRAWNIENIA UMOŻLIWIAJĄCE MI CHWYTANIE PŁAZÓW DO FOTOGRAFII I BIORĘ ZA ICH TREŚĆ PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ"
   W przypadku linkowania fotografii wykonanych przez osoby trzecie każdorazowo wymagane jest podanie ich źródła/autora.
   Wszystkie nowe posty nie spełniające powyższych wymogów będą usuwane.
  2. Całkowicie zabronione jest oferowanie do sprzedaży/wymiany płazów gatunków krajowych oraz zwierząt bez stosownych dokumentów zaświadczających o ich pochodzeniu (w przypadku gatunków z listy CITES). Posty takie będą usuwane zaś ich autorom grozi ostrzeżenie.
  .
 4. Uwagi końcowe.
  1. Administracja i moderatorzy zastrzegają sobie prawo do kasowania i modyfikacji postów nie spełniających powyższego regulaminu oraz blokowania użytkowników, którzy mimo ostrzeżeń dopuszczają się jego łamania.
  2. Sytuacje sporne oraz kwestie nie objęte niniejszym regulaminem rozwiązywane będą w gronie redakcji zaś podjęte kroki zależne od poczynionych tam ustaleń.
  3. Administracja zastrzega sobie pełne prawo do modyfikacji niniejszego regulaminu w przyszłości.
  .
Wątek zamknięty 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości