Wyszukiwarka gatunków
Witam! Mam pomysł, który mógłby ułatwić kontakt z hodowcami danego gatunku (przykładowo, np. z hodowcami traszek marmurkowych czy kumaków olbrzymich.. przykładowo). Wpisywałoby się w okienko, jakich gatunków się szuka i wyskakiwałoby, kto je ma (wymagałoby to oczywiście uzupełnionego pola w profilu "gatunki"). Nie wiem jak to zrobić, to tylko luźna sugestia. Co wy na to?
Przybył Ponury Żabiarz xDD
Odpowiedz
Pomysl bardzo dobry ale mysle ze moze to byc klopotliwe do Moderatorów
Odpowiedz
Raczej administratorów - oni mają tutaj "władzę najwyższą" Icon_wink Ale znacznie ułatwiłoby to kontakt z poszczególnymi osobami. No i prywatne wiadomości powinny wyskakiwać od razu, a nie tak jak teraz, że trudno się połapać...
Odpowiedz
No pomysl ciekawy i do realizacjii
Odpowiedz
Dla mnie mija się z celem w przypadku naszej społeczności- płaziarzy. Doświadczenie wskazuje, że bardzo wielu hodowców pojawia się, udziela i w ogóle hoduje płazy tylko przez jakiś czas, a potem "znikają", czy to z "braku czasu na opiekę nad zwierzakami" (które to wytłumaczenie osobiście powoduje grymas na mojej twarzy) czy z powodu przerzucenia się na inną gałąź akwarystyki bądź terrarystyki. Przez tych parę lat funkcjonowania amphibii przewinęło się tu przynajmniej kilku bardziej "wkręconych" płaziarzy, po których potem słuch w internecie zaginął, dlatego nie widzę sensu zakładania takiej bazy, bo będzie przykładowo figurował w niej ktoś, kto się już płazami nie zajmuje - a po co mają wypisywać do niego ludzie z pytaniami? Lepiej jest stosować swoistą internetową pocztę pantoflową niż coś takiego.
Do mnie regularnie przychodzą maile z pytaniami, czy mam traszki na sprzedaż mimo, że ostatnie ogłoszenie o maluchach na wydaniu dawałem... 3 lata temu? Sądzę, że podobnie miał np. stachiro, który miał wspaniałą hodowlę i był mistrzem nie tylko od traszek, na jego liście gatunków na TCP figurowało wiele "cudów" i założę się, że do dziś piszą do niego ludzie z pytaniami, a z tego co wiem, to zlikwidował już swoją hodowlę. Zresztą sam pytałem go o C. ensicauda jak jeszcze byłem żółtodziobem, ale sprzedał mi je dopiero rok czy dwa później, gdy "zdałem test stałości uczuć do płazów" Icon_wink
>>Moja strona<<
Nie sugeruj się moimi postami sprzed półtorej roku lub starszymi bo moja wiedza i poglądy na dany temat najprawdopodobniej uległy już zmianie
Odpowiedz
Ja taki mam już za sobą - mam kumaki od jakiś 7-8 lat i ciągle jestem nimi zachwycony Icon_smile
Odpowiedz
Ja tylko podepnę się pod tym co już napisał Yahilles, że po pierwsze taka lista osób byłaby pewnie po krótkim czasie nieaktualna.
I dodam, że jest nas tak mało, że te parę kontaktów to można sobie spisać nawet w notesie na biurku Icon_smile
Propozycja fajna, ale raczej jako osobny projekt dla całego światka terrarystów, a nie na samą amphibie.
Odpowiedz
OK. Super, że się w końcu odezwałeś Icon_smile Prosimy częściej *idę zobaczyć, czy wrzuciłeś te zdjęcia, co ci podsyłałem * Icon_wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości